O mnie

FRDA1179 (Kopiowanie)

Jarosław Urbański

Rocznik 1978

Obecnie żyję i pracuje w Chojnicach. Zajmuje się duża i małą forma rzeźbiarską z wykorzystaniem rożnych technik i materiałów takich jak ceramika , żywice , metale kolorowe, złom, materiały z odzysku, drewno i kamień…

Wykształcenie

1996-1999

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chojnicach, profil: technolog żywienia

1999-2005

Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu, kierunek Rzeźba.

2005

Uzyskanie Dyplomu ukończenia Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Rzeźby w Pracowni Ceramiki z wynikiem celującym Promotor Pracy Dyplomowej prof. zw. Ewa Twarowska- Sioda

2006

Założenie własnej działalności gospodarczej- ”Pracownia Rzeźbiarsko-Projektowa Jarosław Urbański”

2002

Dyplom uznania otrzymany od Burmistrza Miasta Chojnice za wykonanie rzeźb zdobiących chojnicką fontannę.

2003

. Otrzymanie stypendium od Radia Merkury na nauke w roku akademickim 2003 - 2004.

2004

Stypendysta Europejskiego Stowarzyszenia Pomerania w Chojnicach w roku akademickim 2004 - 2005

Większe realizacje

Osiągniecia

2001

Udział w międzynarodowym, artystycznym projekcie na wyspie Schiermonnikoog w Holandii.

2002

Wykonanie postaci „Tańczącej Świtezianki” na fontannę w Chojnicach

2003

Wykonanie naturalnej wielkości rzeźby ,,Tura" ze złomu samochodowego i mosiądzu. Rzeźba waży około 1,5 tony. Jej właścicielem jest miasto Chojnice, w którym to została usytuowana. Obecnie znajduje się pod Bramą Człuchowską i cieszy się nie lada zainteresowaniem turystów.

2006

Wystawienie rzeźby „Dyskobol” na stadionie KOLEJARZ w Chojnicach. Rzeźba wykonana jest ze złomu kolejowego, mierzy 5 m wysokości i waży 4 tony. Podobną rzeźbę ,,Olbrzyma" autor posiada w kolekcji prywatnej. Wykonanie lokomotywy ”Pięknej Helci”- rzeźby upamiętniającej Wilanowską Kolej Wąskotorową, na zamówienie Towarzystwa Przyjaciół Sadyby. Rzeźba jest usytuowana u zbiegu ulic Powsińskiej i Okrężnej. Lokomotywa wykonana jest ze złomu kolejowego i samochodowego, ma 6m długości.

2006

Wykonanie rzeźby Michała Archanioła na zlecenie świeckich i kościelnych władz miasta Płońsk. Gipsowy odlew rzeźby umieszczony został w kościele Michała Archanioła w Płońsku. Docelowym miejscem odlewu rzeźby z brązu jest centrum miasta Płońsk.

2011

Wykonanie rzeźby Jana Pawła II dla Stowarzyszenia Budowy Pomnika Jana Pawła II. Została ona usytuowana przy Gimnazjum im. J.P.II w Płońsku.

2011

Wykonanie rzeźby „Pasji Jezusa” dla Parafii św. Jadwigi w Chojnicach

2011

Wykonanie rzeźby Michała Archanioła na zlecenie władz miast. Odlew rzeźby jest usytuowany przy urzędzie Miasta Płońsk

2012

Wykonanie rzeźby Jana Pawła II dla Stowarzyszenia Budowy Pomnika Jana Pawła II przy Gimnazjum im. J.P.II w Płońsku

2013-2014

Wykonanie instalacji „ Kolorowe Drzewa" wraz ze Stowarzyszeniem artystyczno-społecznym „Skafander”. Drzewo Cytrynowe, Pomarańczowe i Turkusowe stoją we wsi Cieksyn w okolicach Warszawy. Powstały z materiałów recyklingowych .

2015 - teraz

Prowadzenie Pracowni rzeźby i ceramiki w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

2016

Rezydencja Artystyczna Binaural Nodar ,Portugalia„ Da Trapa Sound Sculpture Jarosław Urbański & Maciek Kierzkowski „

2016

Uczestnictwo w projekcie „Jak przódë w Swòrnëgacach garczi lepilë”. Prowadzenie zajęć ceramicznych dla seniorów z kształtowania naczyń, oraz budowa pieca plenerowego do wypału ceramiki z butelek i gliny. Swornegacie , Polska

Dlaczego Ja?

Oprócz autorskich rzeźb i własnych realizacji mogę nadać realny kształt Twoim pomysłom, wyrzeźbię Twoje wyobrażenia I uskrzydlę Twoje idee. Przekształcę myśli w profesjonalny projekt, a następnie zrealizuję go krok po kroku, konsultując się z Tobą na każdym etapie. Dysponuję wszelkimi zasobami oraz zapleczem niezbędnym do realizacji i montażu swoich prac.

Profesjonalizm
Kreatywność
Doświadczenie